Eesti vanatehnikaklubide poolt ühiselt korraldatav Vanasõidukite Suursõit on traditsiooniks aastast 2000, kui toimus esimene selline ühiselt korraldatud mitmepäevane ringsõit läbi terve Eestimaa. Tookord oli nimeks Vanasõidukite Sajandisõit, hilisemalt iga 5. aasta järel Vanasõidukite Suursõit. 

Vanasõidukite järjekordne Suursõit oleks pidanud toimuma 2020. aastal, kuid kuri maailma laastav haigus sundis selle tavapärasel viisil ära jätma. Virtuaalsel kujul toimunud sõit ei rahuldanud loomulikult ei osalejaid ega ka avalikkust. 2020. aasta septembrikuus said klubide esindajad uuesti kokku ning ühiselt otsustati ärajäänud sõit enam-vähem samal marsruudil korralda 2021. aasta jaanipäevale eelnevatel päevadel. 

Korraldustoimkond uuendas kokkulepped kohalike omavalitsustega ning marsruut on paigas. Korraldustoimkond koosneb neljast nö juhtgrupi liikmest ning ca 40-st inimesest, kes täidavad erinevaid ülesandeid kas oma kodukandis või konkreetses lõigus. Kõik käib vabatahtlikkuse alusel ning suurest entusiasmist nagu ikka. Sõidu formaat on sarnane eelmiste kordadega, mis tähendab, et sisuliselt sõidetakse näituselt näitusele, jaanitulelt jaanitulele, kontserdilt kontserdile. Näitused on tasuta ning sõidust võib osa võib võtta lühiajaliselt. Varasemalt on sõitudel osalenud 150+ sõidukit, mis on sedavõrd suur arv, et registreerimisel tehakse kindlasti valik, et osalevad sõidukid oleksid võimalikult erinevad ning esteetiliselt näituseks sobiliku välimusega. Vanusepiir 35 aastat.  

Vanasõidukite Suursõidu toimumine 2021. aastal ei ole loomulikult kindel ning sõltub üldisest olukorrast riigis. Eesmärk on pakkuda osalejatele toredat ringsõitu ning kohalikele inimestele rahva- ja sõidukiterohkeid näituseid. Kui inimesed koguneda ei või või ei saa, siis loomulikult jääb sõit toimumata. 

Huvilistel tasub endale kalendrisse märkida kuupäevad 19. kuni 23. juuni 2021. 

Sõidu marsruut on üldjoontes järgmine: 
19.06.2021 – Paide-Rakvere-Narva
20.06.2021 – Narva-Jõesuu-Jõhvi-Alatskivi-Elva
21.06.2021 – Elva-Otepää-Võru-Haanja-Antsla-Valga
22.06.2021 – Valga-Tõrva-Kärstna-Karksi-Nuia-Abja-Paluoja-Viljandi-Kilingi-Nõmme-Pärnu
23.06.2021 – Pärnu-Vändra-Võhma-Põltsamaa

Registreerimise tähtaeg ning osavõtutasu tasumise tähtaeg on 14. juuni 2021. Kes registreerib või tasub hiljem, seda ei jõua osavõtjate raamatusse sisse kanda. Tegemist ei ole jätkuüritusega, mistõttu mistahes varasematele vanatehnika sündmustele registreerimine ei kandu automaatselt üle. Kui korraldajatest mitteolenevatel põhjustel tuleb siiski suursõit ära jätta, siis saadetakse sõidukijuhtidele registreerunud osalejate nimekiri ning sõidu kaart posti teel. Makstud osavõtutasu ei tagastata ning see läheb Eesti Vanatehnika Klubide Liidu tegevuste toetamiseks (sõidu eelarve on selline, et osavõtutasud nagunii kulusid täielikult ei kata). 

Osavõtutasu:
1. sõiduk koos juhiga – 25 eurot
2. kaasreisija – 10 eurot
3. kooliealine kaasreisija – 5 eurot
4. lasteaialaps – tasuta

Osalev vanasõiduk:
1. vanus vähemalt 35 aastat
2. esteetiline välimus, kuna osaleme näitustel
3. kui on valida mitu sõidukit, siis vali vanem ja haruldasem – 1970-ndatel või 1980-ndatel valmistatud autosid on meie teekonnale jäävates külades niigi, eriti Nõukogude Liidus valmistatud sõidukeid
4. Korraldustoimkonnal on õigus jätta registreerimata sõidukid, mis ei sobi oma välimuselt näitusele või on selliseid sõidukeid juba esindatud ülemäära. Eelisolukorras on musta numbriga sõidukid ja vanatehnikaklubide liikmed. Ajanappuse tõttu pretensioone esitada ei saa. Kui korraldajad sõidukit ei registreeri, siis osavõtutasu loomulikult tagastatakse ning suursõidust on võimalik osa saada pealtvaatajana.  

Osaleja meelespea: 
1. Igaüks leiab omale ise ööbimise – korraldatud on vaid telkimisala, mis mõnes kohas on tasuline. Telkimiskohtades (va Narva-Jõesuus) on ka tubades ööbimise võimalus, mis tuleb igaühel endal broneerida. 
2. Lõunasöök on korraldatud – tõenäoliselt supi näol
3. Hommiku- ja õhtusöögi peab igaüks ise leidma, kuid nii hommikuses kogunemiskohas kui õhtuses viimases näitusekohas ja/või telkimiskohas on võimalik ka keha kinnitada. 
4. Iga osalev sõiduk saab marsruudikaardi ja ajakava – organiseeritud tankimispeatuseid ei ole, kuid teel on palju tanklaid. Ajakavast kinnipidamine on oluline, kuna oleme siiski liikuv näitus ning ootame traditsiooniliselt teede äärde pealtvaatajaid. Seetõttu on ebaviisakas ning eksitav lahkuda näitustelt varem.

Osavate meistrite käe all on valminud ka suursõidu digitaalne kaart. Sellelt saavad nii osavõtjad kui pealtvaatajad vaadata järgi, millist teed kaudu vanasõidukid seekord liiguvad:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1hmyaCRMA1q39aQGwMLhOjMyxbQa76SJ_&ll=58.59901158604397%2C26.35080499999998&z=8

Registreerimise kontaktisik on Tiit Talts, käesoleva aasta vanasõidukite suursõidule registreerimisega seotud küsimused palun saata: suursoit2021@evkl.ee